2017 Tatil Rehberi

EditörSeleden17/06/20170 YorumlarTatil Rehberi,

 

Tatile çıkmayı planlıyorsunuz veya düzenli bir tatil anlayışınız var. Her yaz olağan dışı bir tatil planlayanlar için küçük bir tatil rehberi hazırladık. Tatilde dinlenmek, keyif almak ve öğrenme süreçlerinizi sürdürmek oldukça kolay.

 

1-) İyi bir tatil planı için gerekli planlamayı yapın

 

Birincisi nasıl bir tatile ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Çalışma şartlarınızı göz önünde bulundurun. Çalışma hayatınız boyunca ne gibi zorluklara maruz kaldığınızı düşünün. Size en uygun tatilin ne gibi imkânlar ve fırsatlar yaratabileceğini kurgulayın. Bedensel ve ruhsal yorgunluğunuz hangi yönde daha baskın?

 

Fiziksel bir işte yoğun bir tempoda çalışıyorsanız, ilk önce düşünmeniz gereken sizi istirahate götürecek tempolu bir harekete dahil edebilecek konum arayışnız olmasıdır. Günümüzde çok şikâyet edilen bedensel ağrılarınız varsa, hareket etmeniz sizin için faydalı olacaktır. Dağ yürüyüşleri, su aktiviteleri, bir köyde küçük işlerle meşguliyet sağlayabilecek ve belki bağ-bahçe işleri tam size göre. Hem beden sağlığınızı onaracak, hem dinamizminizi sürdürmenizi teşvik edecek butik organizasyonlara katılmalısınız. Gece sonunda orman keşfi yapabilir, bitki çayları içebilir ve böylelikle yıldızları seyrederek uyuyabilir, sabah kahvaltınızı merakla bekleyebilirsiniz.

 

Ruhsal ve psikolojik yoğunluklu tempoda çalışıyor ve yıprandığınızı hissediyorsanız; görme, işitme ve hissetme duyularınızı harekete geçirecek bir tatil planlamalısınız. Müzik ruhun gıdasıdır. Eşsiz sohbetler, diyaloglar kurabileceğiniz müzikal aktivitelerle dilediğiniz an duyularınızdaki tüm yükü alıp üzerinden atacak bir yer tam sizlik. Göz zevkinizi harekete geçirerek yeni müzik türlerini keşfedebilir, belki iyi bir müzisyenle vakit geçirebilirsiniz. Bu zamanlamayı iyi bir müzik aletiyle tamamlayabilirsiniz. Ve belki müzik organizasyonlarında yer alabilirsiniz. Gitar, klasik veya akustik çalıma uygun olması size bir avantaj sağlayacaktır. Üflemeli enstrüman yan flüt bu anlarda eşsiz keyif verir.  

 

2-) Bütçe planlaması yapmaya başlayabilirsiniz

 

Güvenli alışveriş kanallarınızı belirleyin. İhtiyaçlarınızı belirlemenize kolaylık sağlayan internet sitelerinden tatil bölgenizi işaretleyip, hemen rezervasyonunuzu tamamlayın. Bir tatilin olmazsa olmazı konaklama ihtiyacıdır. Konaklama sürecinizi planlarken iyi bir gözlemci olmayı unutmayın. Deneyimlerinizi gözardı etmeyin. Mutlaka bir bilene sorun. Bu iş için uzman sitelerden destek veren siteler ile mutlaka görüşmelerinizi sürdürün.

 

 

3-) Zaman ve mekân belirlendi, tasarruf kanallarını açtınız mı?

 

Alışverişe başlayın. İnternet alışveriş mağazaları tıpkı fiziksel mağazalar gibidir. Önce ürünleri görür, fiyatları incelersiniz. Kasaya gidip taksit imkânlarını sorgular, bütçenize uygunluğunu öğrenirsiniz. Alışveriş mağazası aramanıza kolaylık sağlayan arama kanallarınızı ve süreçlerinizi kısaca gözden geçirip harekete geçebilirsiniz. İnternet alışveriş mağazası olarak bizler de önceliğimizi güvenliğe, müşteri memnuniyetine ayırdık. SSL ile açılan alışveriş mağazamızda tüm bilgileriniz gizlilik altındadır. Ürünlerinizi sepete eklerken hiç yorulmuyorsunuz, üstelik bunu fiziksel bir mağazada yapabilmeniz teknik olarak henüz mümkün değil. Tatilde yanınızda götürmeniz gereken her şeyi dilerseniz hiç taşımadan tatil bölgenize sevk edebiliyoruz. Siz hiç yorulmadan ve yanınızda yük taşımadan alışverişinizi güvenli tamamlamış ve sevkiyatınızı da yapmış oluyorsunuz. 

 

 

4-) Gittik gördük, tavsiye ederiz

 

Seleden.com ekibi olarak gidip gördük, ölçtük ve tarttık. İstanbul'da yaşayanlar için birbirinden benzersiz tatil bölgesini işaretledik. Bütçe uygunluğu açısından Kerpe, Ağva, Adalar hâlâ canlılığını koruyan mekânlarla cazibe merkezleri.

Yorum Yazın