Dekorasyona Başlama Klavuzu

EditörSeleden14/07/20170 YorumlarDekorasyon,

Dekorasyonun sözlük anlamı yaşam alanlarının yeniden şekillendirilmesidir. Dekorasyon; yaşam alanlarını baştan sona revize eden, estetik ve perspektif kazandıran birden fazla boyuta ulaşabilen görsel şölendir. Dekoratif objeler, dekoratif süsler, askılıklar, biblolar, nazar boncukları, şamdanlar, şemsiyelikler, dikiş kutuları, dekoratif saatler artık dekorasyon ürünlerinin en çok aranan ve kullanılan nesneleridir. Tüm bu ürünler birbiriyle ilişkili ve bütünlük halindedir. İyi bir dekorasyon yapmak isterseniz önce kendi göz mimarınız olan birikiminize, sonra çevrenize ve algı-estetik bilincinizi açacak insanlara başvurunuz. 

 

Dekorasyonu planlamaya başlarken, öncelikle iç mimari yapınıza uygun ve zevkinize yakıştırdığınız ürünlerin planlamasını yapın. Bu planlamayla birlikte bütçenize uygun ürünler bulma imkânı yaratabilirsiniz. Yaratım gücünüzü; tasvir ve resimleme olarak ikiye bölüp, her ikisini aynı anda çalıştırabilecek bir motor güce sahipsiniz. Mağaza mağaza gezmek size zor geliyor, taşıma ve nakliye dertleriyle boğuşmak istemiyorsunuz. Şâyet dış mekân planlaması yapıyorsanız, bahçe ve hırdavat ürünleriyle dekorasyonunuzu biçimlendirmeye koyulmak istediyseniz -ki bu da bir seçenektir. Bahçe, balkon, teras gibi yaşam alanlarınızı da gözeterek hem iç hem dış dekorasyon tasarımınızı planlayabilirsiniz.

 

Ürün seçimine dikkat etmeniz gereken hususlar, dayanıklılık arz eden ürünler olmalı ve mümkünse iyi paketlenmiş korunaklı saklamaya uygun olmalıdır. Avantajları:

 

  • Dizayn ve yerleşim için küçük adımlarla başlayabilirsiniz. 
  • Herhangi bir reçeteye uymak zorunda değilsiniz.
  • Büyük paralar harcamanız gerekmez.
  • Yerleşim ve konumlandırma için birçok seçenek ve alternatif dizayn yaratabilirsiniz.
  • Bakım gerektirmez, toz almanız yeterlidir. 
  • Misafirlerinize keyifli ve huzurlu bir alan yaratarak, günlük yaşamınızın kalitesini artırırsınız.

Yorum Yazın