Gitar Hakkında Her Şey

EditörSeleden23/08/20170 YorumlarMüzik,

gitar modelleri

Gitar başlı başına bir enstrümandır. Klasik, akustik, elektro, bas, flamenko, perdesiz gitar modellerini kapsar. Gitarlar sabit boylarda üretilirler. 1/2, 3/4, 4/4 gitar boylarıdır. Gitar 6 telli olarak üretilmektedir. Parmakla, penayla çalınabilmektedir. Kavisleri sekizi anımsatır, köşeli ve kavisli yapıdadır. Telli yani mızraplı çalgılar ailesine girer. Gitar telleri üreticisi oldukça çoktur. Her fiyat aralığında gitar teli bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı enstrüman teli üreten imalatçılardan, mağazalardan satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Gitarı akordlamak için akord cihazı, metronom tutmak için ayrı bir cihaz almanıza gerek yoktur. Hem akord, hem metronom özellikli tuner'lar bulunmaktadır. 

 

Öğrenci gitarı, profesyonel gitarlar müziğe yeni başlayanlar ve profesyonel müzisyenlerin kullandıkları terimlerdir. Öğrenciler, ucuz ve gelişim aşamasında ekonomik gitarları satın alırlar. Profesyonel gitaristlerin tutkunu oldukları gitar modelleri vardır. 

 

Gitar ile batı, doğu ve sentez müzikler icra edebilirsiniz. Hemen hemen tüm enstrümanlarla birlikte uyum gösterirler. Gitar fiyatları değişkenlik gösterir. Ses tablası (kapak), sap, tekne, burgu, klavye özelliklerine göre ve üzerinde bulundurdukları manyetik ekolayzerler ile satıldıklarında ayrıca fiyat değişkenliği vardır.  Manyetik yani ekolayzer'lar da üretim yerine, kullanılan cihazın kalitesine ve ihtiyaca göre kendi içinde değişkenlik gösterir. Sahne gitarına mı, akustik sese ihtiyaç duyanlar için her ikisine ihtiyaç duyanlar için ayrıca gitar modelleri bulunduruyoruz. Böylelikle profesyonelleşen müzisyen adaylarına hem uygun fiyatla ürün temin etmiş oluyoruz hem başarılı merdivenlerinde çıkarlarken 24 saat mağaza yetkililerimiz sorularına, ihtiyaçlarına cevap üretiyor. 

 

Enstrüman aksesuarları, gitarlar için de elzemdir. Gitar kılıfı, gitar kaposu, gitar teli bileşenlerine yedekli olarak tedarik etmekte fayda var. Ansızın kopan tellerin yerine yedekte bulunan bir teli takmak bazen hayat kurtarır. Provadayken, sahnedeyken, yalnız başınıza çaldığınız anda akord etme esnasında telin tansiyonunun yükselmesi teli koparabilir. Acil durumlarda nasıl tel takabileceğiniz konusunda da uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Bir sonraki başlığımız gitar nasıl akord edilir, gitar teli nasıl takılır olacak.

 

Mağazamızdan günün her saati müzisyen kadromuzdan destek alabileceğinizi unutmayın. Bunun için iletişim formuna tıklamanız yeterlidir.

Yorum Yazın