Gitar Seçimi Nasıl Yapılmalı

EditörSeleden17/09/20170 YorumlarMüzik,

Müzisyenler için hazırladığımız bu yazımızı önceki blog başlıklarımızla birlikte okuyarak sürdürebilirsiniz. Müzik aletleri satın almak isteyen araştırmacı kişilikler için püf noktaları oluşturduk. Bu konumuzda ağırlıklı olarak gitar üzerinde duracağız. Gitar hem öğrenmesi kolay, hem ders alma imkânı bol bir enstrüman.

Gitar fiyatları ve gitar markaları araştırması sonucunda satın almaya aşamasına gelmeden bazı temel hususları dikkate almalıyız. Yeni Başlayanlar İçin Keman Rehberi'nde de belirttiğimiz kriterleri okuduğunuzu varsayarak ilerliyoruz.

 
 
​​
Gitar fiyat analizi


Gitar fiyat analizi yapmak için öncelikle öğrenmek isteyen kişinin yaş, boy orantısını bilmesi gerekmekte. Hangi gitar boyu sizin için uygun olduğunu belirlemelisiniz. Ekonomik durumunuzu göz ardı etmeyin. Kendi bütçenize uygun taksitli bir alışveriş sağlarken, ödeme planınızı düşünün. 

Sevdiğiniz gitar markaları ve modelleri içinde ön eleme yapın. Yine kendi bütçenize uygun olacak şekilde filtreleme yaparak analizinizi sonuçlandırın. 


 
​​
Karar verin


Gitar fiyatlarını araştırdık ve satın alma aşamasına geldiğimizi varsayalım. Gitar modelini değiştirmek ya da ilk kez gitar satın almak isteyenler için ilerleyelim. Mağazamızda çeşitli gitar markaları bulunmakta. Extreme, Arenas, Manuel Raymond, Admira, Almira, Miguel Angela en çok satılan gitar markalarıdır. Bu markalara ait ürünlerse sınıflandırılmıştır. Piyasadaki fiyatları göz önünde durduğunda, en pahalı en kaliteli değildir. 


 
​​
İlginizi çeken gitarı satın alın


Sizi başarıya ulaştıracak, mutlu edecek bir enstrüman var. Onu fiyat ve performans bakından inceleyin. Ses kayıtlarını inceleyin. Stüdyolardan bilgi alın. Stüdyo müzisyeni olmak istiyorsanız kendinize has ses kayıt cihazlarında sorun çıkarmayan gitar alın.


 
​​
Başarılı olacağınıza inanın


Birgün her müzisyen başarıya ulaşacaktır. Mutlaka dinleyicisi olacaktır. Kendinizi kayıt edin ve dinleyin. Çevrenizdeki insanlardan destek alın. Hemen internete açılmayın. Önce kalite kontrol standartlarını aştığınızdan emin olun.

 
​​

Gitar satın alın


 

Her başlangıç bir motivasyondur. Başarıya ulaşmak için başlayın.

 

​​
İlk Kez Klasik Gitar Öğreneceklere Altın Değerinde Tavsiyelerİlk kez gitar çalmayı öğrenmek isteyenler için kurs öncesinde hazırlık almak amaçlı klasik gitar önerilerinde bulunuyoruz. Evde, iş yerinde boş vakitlerinde kendi kendine gitar öğrenmek mecburiyetinde olanlar da bu değerlendirmeden faydalanmalıdırlar.


Gitaristler ilk gitarını satın alırken satış fiyatından fazla fiyatlara ödeme yapmışlardır. Piyasada her mağazanın bir satış kuralı vardır. Bazı mağazalar pahalı satarlar, biz ucuza satıyoruz. Bu bizim ilk altın kuralımız. Aynı ürünü pahalıya almak bir ayrıcalık değildir. Müzik aleti mağazası olarak bu yanlışın önüne geçtik, mağazalarda ve çeşitli internet mağazalarında fahiş fiyatların önüne geçerek müşterilere doğru ürünü temin ettik. Uygun fiyatlı gitar arayanlar, hiçbir müzik aleti bilgisi olmayanlar mağazamızdan destek almayı sürdürebilirler. 


Gitar satın alırken bazı önemli noktaları hatırlatmak istiyoruz. Klavye, burgu, kapak, tekne gibi gitarın temel bileşenleri çeşitli malzemelerden üretilir. Sap yapımında kullanışlık isteyenler, öğrenme amaçlı kullanıp üst seviye bir gitara geçmek isteyenler hemen hemen farklı seçimlerle gitar modeli beğenirler. Bu konularda bilgi sahib
​​
i değilseniz acele etmemelisiniz.
 
​​
 
​​
Doğru Gitar Seçimi


Gitar seçimi yaparken hiçbir fikriniz yoksa, klasik gitar için ayırdığınız bütçe aralığını belirlemesiniz. İnternet mağazamızda klasik gitar menüsüne uğrayarak, fiyat aralığı seçebilir ve önünüze çıkan fiyatları süzerek kendinize uygun seçim sağlayabilirsiniz.


Gitar renklerine göre tercih yapmak bir yanılgıdır. Gitarın rengi aradığınız sese sahip olmayabilir. Öncelikle hangi klasik gitar modelleri üzerinde durduğunuzu ayırt edin. Çünki her marka ve model birbirinden farklı ağaç kullanmakta. Ses kalitesi açısından birbirinden ayrı lezzetler üretmekteler. 

Gitar sapında gül ağacı, abanoz, pelesenk, akçaağaç. Gitar kapağında; ladin, sedir. Teknesinde maun, gül ağacı, hint gül ağacı, brezilya gül ağacı gibi kaliteli ağaçları seçmeniz gitarınızın ses kalitesinde belirgin bir farklılık gösterir. 
​​
Klasik Gitarda İyi Ses Arayanlar


Teller gitar klavyesine yakın olmalı,
Gitar perdelerine zorlanmadan basabilmelisiniz,
Gitarın perde demirleri sorunsuz yerleştirilmiş olmalı,
Gitar boyu kendi boyunuza uygun olmalı, yaş ve boy oranlarına göre gitarlar sınıflandırılmışlardır,
Gitar sapı yamuk ya da eğik olmamalı,


 
​​
Yeni Başlayanlar İçin
​ ​ÖnerilerAdmira
Alhambra
Almansa
Almira
Altamira
Arenas
Carlos
Crafter
Cruzer
Epiphone
Esp
Esp
Extreme
Jay Turser
La Bella
Manuel Raymond
Manuel Rodriguez
Martin
Nevada
Parker
Rodriguez
Rosa
Slammer Hamer
S.Cruz
Takamine
Valencia
Valentina
Viper By Rodriguez
Washburn
Yamaha

Yorum Yazın