Kıyafet Alırken Dikkat Edilecekler

EditörSeleden10/05/20190 YorumlarGiyim Kuşam,

Kıyafet Alırken Dikkat Edilecekler

 

Kıyafetler, insanlığın yüz yıllardır üzerinden hiç çıkartmadığı adeta bizi yansıtan eşyalardır. Bir alışveriş merkezine ya da online alışveriş sitesine gireceğimiz zaman kıyafet alırken çok dikkat ederiz. Kıyafet alırken dikkat edilecek listemize bazı kriterler baz alınarak inceleme yapacağız.

Tüm kıyafetler, güncel olarak X, Y ve Z kuşaklarının beğeneceği şekilde tasarlanıp üretimi yapılmaktadır. Tüm ürünler, coğrafi şartlara, isteklere, hava durumlarına göre farklılık gösterip müşteriye yansıtılma düşüncesi vardır. Tüm markalarda ürün çeşitliliği vardır ve kıyafet üreticileri bunu özellikle dikkat alırlar. Arz talep meselesinden dolayı Kadın kıyafetleri konusunda mağazalar çoğalmış ve her yerde dükkan açmışlardır.

 

kadın kıyafeti

 

Kadın kombinleri

 

Kadınların erkeklere nazaran çok çeşit kıyafet modelleri vardır; Jean gömlek, Jean ceket, kot pantolon, etek, abiye, tayt, t-shirt gibi modeller yer almaktadır. Kadınlar kıyafet konusunda dikkat etmesi gerekenler;

 1. Giydiği veya alacağı kıyafeti yerine göre almalı. Rahatlığı ön planda tutuyorsanız Jean kot almanız çok doğru olmaz.
 2. Alacağı Jean modelinin kesinlikle kaliteli olması gerekmektedir. Bir ürünü alırken uzun ömürlü kullanmak için alırız.
 3. Kıyafet alacağımız zaman güncel modaya ayak uydurmalıyız. Geçmiş yılların kıyafetleri bizi tam anlamıyla yansıtmayacaktır.
 4. Alacağımız ürünlerin yıkama sonrası renk değiştirmeyeceğinden emin olmalı ve garanti belgesini istemeliyiz.
 5. Bir ürünü model üzerinde görmeden tercih etmemeliyiz.
 6. Kıyafetlerin temiz olmasına dikkat etmeli ve online alışveriş sitelerindeki ürünleri iyi bir şekilde incelemeli varsa yorumlara mutlaka bakmalıyız.


erkek kıyafeti

 

 

Erkek kombinleri

 

 

 

 

Kadınlar için üretilmiş bir söylem. Kombin, erkek ve kadının giyim alışkanlığı. Beden dekorasyonu gibi bir şey diyebiliriz. Üstümüzü, altımızı, aksesuarlarımızı, ayakkabı ve çantamızı birbiriyle ilişkilendiriyoruz. Giydiğimiz elbiselere, gömleklere, pantolonlara ruhumuzu veriyoruz. Giydiklerimiz taşıdıklarımız da ruhumuzu besliyor. Erkekler, belli kategorilerde kıyafetlerini sık değiştirirken belli ürünlerde de az değiştirmektedir. Örneğin; Jean pantolonları az değiştirirken veya yenisini daha az seyrekte alırken t-shirt modelini daha sık değiştirmekte ve yenisini almaktadır. Erkeklerin alışveriş yaparken kıyafet konusunda dikkat etmesi gereken hususlar;

 

 1. Eğer çevrimiçi olarak internet üzerinden sipariş kıyafet siparişi vereceksek beden ölçülerine dikkat etmeliyiz.
 2. Alacağımız ürünün temiz ve kullanılmamış olmasına dikkat etmeli ve mümkünce güvenilir sitelerden alışveriş yapmamız gerekmektedir.
 3. Gömlek tercihlerinde özellikle kaliteli ürünleri tercih etmeliyiz. Çok çabuk düğmesi kopan, ütü tutmayan ürünleri tercih etmemiz bizim için sağlıklı olmaz.
 4. Gömlek satın alacağımız zaman dar olmaması için mutlaka deneyin.
 5. Ayakkabı tercih edeceksek, mutlaka kullanışlı olmasına, ayağımızı yormamasına ve uzun süreli giyebilme özelliği olmasına dikkat etmeli ve böyle ürünleri tercih etmeliyiz.
 6. Pratik giyime uygun elbiseler tercih etmemiz doğru ve sağlıklı olandır.
 7. Erkek giyim kombinleri yukarıdaki kriterlerin tamamını kapsamaktadır. Giyim kuşam içinde mutluluğunuzu yaşama isteğinizi artırdığınıza inanıyorsanız, bu değerlendirmeleri dikkate alarak mağazamızda gezebilirsiniz.


 


 

İnternetten kıyafet alırken dikkat edilecekler

İnternet ortamında kıyafet almaya karar verdiysek ilk olarak güvenli bir site olduğuna bakmalıyız. Güvenli bir site olduğunu SSL sertifikası ile kolayca anlayabiliriz. SSL sertifikasına bakmak için fotoğraftaki yuvarlak işaretine bakmak yeterlidir.

 

İkinci aşama olarak sitedeki tüm ürünlerin gerekli açıklamaları yapıldığına emin olmalıyız. Ürün bedenlerine iyice incelemeli ve seçimini buna göre yapmalıyız. Müşteri destek kısmının mutlaka olmasına ve iletişim bilgilerinin site üzerinde yer aldığını kontrol etmeliyiz. Ürün yelpazesinin geniş olduğu sitelerden alışveriş yapmak her zaman bir avantajdır.

Yorum Yazın