Blog Yazıları

Vücut Tipine Göre Pantolon Modelleri

Kadın Vücut Tipleri için Doğru Pantolon Seçimi

seçimi yapacaksanız, modaya uygun davranmayı öncelik olarak görmeniz yeterli olmayabilir. Vücut tipine göre pantolon modelleri şıklık stiliniz modaya uygun olsa da giydiğiniz kadın pantolon modelleri size rahatlık sağlamıyorsa kendinizi verimli hissedemezsiniz. Daha enerjik ve verimli olmak için Vücut tipine göre pantolon modelleri tercih edin. Kendi vücudunuzu iyi tanımalısınız. Yeteri kadar kararsızsanız mutlaka danışın, fikir almaktan çekinmeyin. Doğru kıyafet seçimi yapmak vücudunuzun anatomisine göre tasarım yapmak gibidir. Bedeninizi nasıl tasarlamak istediğiniz, mevcut vücut tipinizle giydiğiniz pantolonun yakışıklı olmasını sağlamak gözünüzü korkutmamalı. Kadın ve erkekler için hazırladığımız bu yazımızda pantolon modelleri ve giyim alışkanlıkları üzerinde bazı fikirler vereceğiz. Bu fikirler sizler için, vücut tipine uygun pantolon giyebileceğiniz büyük bir rehber olacak. Moda araştırmacıları, moda tasarımcıları ile yaptığımız görüşmeler sonrasında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak için mutluluk duyuyoruz.

Kum Saati Vücut Kadın Tipi

En sevilen vücut tipidir. Bel ince, omuzlar oldukça simetriktir. Kalça genişliği ile bacak şekli ile gösterişlidir. Kum saati vücut tipi kadın pantolon modelleri için her çeşit giyebilir. Buna eminiz, vücut tipine göre pantolon modelleri giyerseniz size yakışmayacak bir pantolon yok.

Çilek Vücut Kadın Tipi

Kalın bellidir, kalça şekli düz ve dardır. Omuzlar geniş, ters üçgen şeklinde bir vücut anatomisi vardır. Çilek vücut tipine sahip kadınlar ispanyol paça kot pantolon giyebilirler.

Diktörtgen Vücut Kadın Tipi

Dikdörtgen vücutlu kadınlar atletik görünümlüdür. Düşük belli kot pantolon giymelerini öneriyoruz. Bel bölgesinde diğer kadın vücut tiplerine göre biraz daha kalınlık vardır. Bu sebeple İspanyol paça pantolon giyimi görünümü şıklaştıracaktır.

Elma Vücut Kadın Tipi

Bel kalın, omuzlar geniştir. Bacaklar ince, düzgün kavislere sahiptir. Göbek fazlalığı olması nedeniyle yüksek bel kot pantolon giyim öneriyoruz.

Armut Vücut Kadın Tipi

Omuzlar dar, küçük göğüslere sahiptirler. Bel ve omuzlar dar ve ince olmakla, güzel bir bütünlük sağlayan vücut hatları sergilerler. Kalçalardaki kıvrım ve genişlik armut şeklini alır. Armut vücut tipi kadınlar için bu deyim oldukça sık kullanılır. Siyah ve lacivert renk bol paça kot pantolon giymeleri daha güzel görünmelerini sağlar.

Erkek Vücut Tipleri ve Doğru Pantolon Seçimi

Rahatlık ve şıklık olmazsa olmaz. Yırtık pantolon modelleri ile birlikte jean birleşimi artık yırtık kot pantolon olarak anılıyor. Vücut tipine göre pantolon modellerierkek pantolon modelleri içerisinde oldukça popüler olan bu segment, her yaşa hitap eden her mesleğe ve gelir durumundaki erkeğe göz kırpan bir giyim konseptidir. 

Ters Üçgen Vücut Erkek Tipi

Zayıf görünümlü erkeklerdir. Omuzlar geniş ve yayılmış olsa da bel ve kalça dar şekillidir. Ters üçgen erkekler için pantolon seçimi bol ya da düz kesim paçalı olmalı. Bu erkek tipinin zayıf görünmemek için rahat kesim pantolon giymesi önerilir.

Eşkenar Dikdörtgen Vücut Erkek Tipi

Göğüs bölgesi ve omuzlar kaçla ve bel bölgesinden daha geniştir. Bu erkek tipi ideal olarak kabul edilir. Giyinmek eşkenar dikdörtgen vücutlu erkekler için oldukça kolay ve zevklidir. Ne giyse yakışır, üzerine yakışmayacak pantolon yoktur. Kişi dilediği gibi giyinebilir.

Dikdörtgen Vücut Erkek Tipi

Vücut oldukça orantılıdır. Bel, göğüs, kalça genişliği birbirine yakın tutarlılıktadır. Erkeğin kısa boylu görünmesine neden olan bir dezavantaja sahiptirler. Yüksek belli pantolon giymeleri kendi boylarını göstermelerini sağlar. Yüksek belli pantolon modelleri arasında koyu veya açık renk seçimi yapabilirler. Bu sayede vücut hatlarının düz görünümünden kurtulurlar.

Oval Vücut Erkek Tipi

Karın bölgesi geniş, bacak omuz oranı dar vücut tipidir. Bacak boyunu kurtarabilecek pantolon seçimi yapmaları kısa görünümünden kurtulmalarını sağlayacak. Kot pantolon modellerini dilediği gibi giyebilir.

Üçgen Vücut Erkek Tipi

Bel çevresi göğüs bölgesine ve omuzlara nazaran daha büyüktür. Omuzlar dar olduğundan göğüs bölgesi de dar bir görünüme sahiptir. Geniş paçalı erkek pantolonu tercih etmeliler. Dar paçalı pantolon giyimi bu erkek tipine uygun değildir.